Darko Đurić Rio 2016 paralimpijske igre

Sobota, 10. 9. 2016, 16.27

Nov uspeh za Đurića: Ponosen sem

Darko Đurić | Foto Vid Ponikvar

Slovenski plavalec Darko Đurić je na paraolimpijskih igrah v Riu danes nastopil v svoji drugi disciplini. Na 50 metrov delfin je v kategoriji S5 v predtekmovanju osvojil osmo mesto in si zagotovil večerni finale.

S časom 40,99 je bil v svoji predtekmovalni skupini tretji, skupno pa osmi, kar je zadostovalo za uvrstitev v finale. Ta bo na sporedu ob 18. uri po brazilskem času oziroma ob 23. po slovenskem.

Za Đurića je današnji nastop drugi na igrah. Na 100 metrov prosto je v kategoriji S4 osvojil peto mesto, čez tri dni pa ga čaka še drugi najpomembnejši nastop na 200 metrov prosto.

Preizkušnja na 50 metrov delfin ni njegova najmočnejša, tudi zato, ker nastopa v višji kategoriji S5, kjer so tekmovalci z manjšo invalidnostjo.

"Delfinu se nisem veliko posvečal"

"Zelo sem zadovoljen s časom. To je izenačen čas polfinala v Londonu in tretji čas v zgodovini v moji kategoriji. Ponosen sem, ker se letos delfinu nisem veliko posvečal. Rekel sem si, da bom poskusil in videl, kakšna bo hitrost. Že v čakalnici sem bil dobro razpoložen, ko sem skočil v vodo, sem začutil dober zavesljaj in odplaval do konca, kot je treba," je po predtekmovanju dejal edini slovenski plavalec v Riu.

Pozornost Slovencev v Riu se bo zdaj usmerila v strelski center Deodoro, kjer danes nastopajo vsi štirje slovenski strelci na igrah. Franc Pinter v disciplini R3 z zračno puško leže v kategoriji SH1 je že opravil predtekmovanje, zasedel je 29. mesto (626,6 kroga) in ni prišel v finale.

Z zračno puško stoje v disciplini R4 v kategoriji SH2 pa bodo nastopili še Veselka Pevec, Damjan Pavlin in Franček Gorazd Tiršek.