Petek, 16. 2. 2024, 9.08

SP v plavanju

Neža Klančar v polfinalu na 50 metrov delfin

Neža Klančar | Foto Ana Kovač

Plavalka ljubljanske Olimpije Neža Klančar se je na svetovnem prvenstvu v plavanju v Dohi uvrstila v polfinale na 50 metrov delfin. Z izidom 26,07 je zasedla 11. mesto.

Popoldan je finale vsekakor dosegljiv, saj je tekmovalke med 4. in 11. mestom zjutraj ločilo le 25 stotink sekunde. Razred zase je bila v predtekmovanju le švedska svetovna rekorderka Sarah Sjoestrom z izidom 24,88.

"Izpolnila sem prvi cilj in se prebila v polfinale. Vem, da imam še nekaj rezerve. Potrudila se bom, da bom popoldan še to dodala in da me popoldanski čas popelje v finale," je po tekmi povedala 23-letna Ljubljančanka.

Janja Šegel, ki je v prejšnjih nastopih potrdila, da forma ni povsem stoodstotna, je na 200 metrov hrbtno z 2:17,31 zasedla 22. mesto.

Obe plavalki se bosta še enkrat predstavili v soboto. Neža Klančar ima prijavljen nastop na 50 metrov prosto in tudi v štafeti 4 x 100 metrov mešano, kjer bosta ob Šeglovi nastopili še Tara Vovk in Hana Sekuti.