amaterski golf evropsko prvenstvo Smlednik

Sobota, 3. 10. 2020, 15.36

Smlednik, amatersko ep

Nemka Paula Hanssen Schulz evropska prvakinja na Smledniku

Golf - splošna | Foto Matic Klanšek Velej/Sportida

Nemka Paula Hanssen Schulz je na prvenstvu za amaterske golfistke v Smledniku pri Ljubljani postala evropska prvakinja. V razigravanju za zlato medaljo je po treh luknjah premagala Francozinjo Chloe Salort. Bronasto medaljo je osvojila Francozinja Agathe Laisne, ki je po rednem delu za vodilnima zaostala en udarec.

Slovenske golfistke se niso uvrstile v zaključni krog. Inja Fric je mesto med najboljšimi 48 igralkami oziroma rez zgrešila za en udarec (+3), Barbara Car je prvenstvo končala pri +6, Neža Šiftar z +8, Lana Malek (+20) in Tijana Jovićević Kovačič (+24) pa sta priložnost za odmevnejši rezultat zapravili v prvih dveh dneh.