mednarodno strelsko tekmovanje, ruše

V Rušah je bilo pestro: Čeper in Slakova skupaj osvojila osmo mesto

Jože Čeper | Jože Čeper | Foto Daniel Novakovič/STA

Jože Čeper

Strelka Manja Slak je dosegla najboljši slovenski posamični izid na grand prixu v Rušah. Na letošnjem največjem mednarodnem strelskem tekmovanju v Sloveniji je zasedla 18. mesto v disciplini zračna pištola, potem ko je zadela 565 krogov. V Rušah je v članski in mladinski konkurenci nastopilo več kot 300 tekmovalcev in tekmovalk iz 31 držav.

V soboto sta bili na sporedu posamični preizkušnji v zračni pištoli. V ženski konkurenci je bila najboljša Slak (565 krogov), Anja Prezelj (562) je osvojila 22., Majda Raušl (556) pa 27. mesto. V moški konkurenci je Jože Čeper zadel 567 krogov, kar mu je navrglo 25. mesto, Sašo Stojak in Bojan Fras pa sta zadela po 562 krogov, kar je zadostovalo za 33. in 34. mesto.

Za najboljši slovenski izid v zračni puški je danes poskrbela Sonja Benčina, 626,7 krogov pa ji je navrglo 25. mesto. Preostale slovenske predstavnice so se uvrstile v drugo polovico nastopajočih: Urška Kuharič (624,4) je zasedla 43., Klavdija Jerovšek (623,0) 51., Živa Dvoršak (621,8) 54., Urška Hrašovec (621,5) pa 56. mesto.

Na moški tekmi v zračni puški je Luka Lukić (627,9) osvojil 19., Blaž Lužar (627,0) 24., Anže Presterel (620,1) pa 44. mesto.

Na mešani ekipni tekmi v zračni pištoli je slovenska kombinacija Manja Slak/Jože Čeper osvojila osmo mesto, potem ko je zadela 568 krogov, na tovrstni tekmi v zračni puški pa je naveza Urška Hrašovec/Luka Lukić s 623,8 kroga zasedla 17. mesto.