3 leta, 2 meseca

Chamonix

Sreda, 13. 7. 2011, 16.10

Markovičeva z odliko opravila s polfinalom

Od petih slovenskih polfinalistov na uvodni tekmi svetovnega pokala športnih plezalcev v težavnostnem plezanju v Chamonixu se je v finale uvrstila le Mina Markovič.

Od ostalih Slovencev sta bila še najbližje finalu Maja Vidmar na 16. mestu in Klemen Bečan na 18.

Polfinale v ženski konkurenci za najboljše tekmovalke ni predstavljal večjih težav. Vseh osem finalistk, vključno z najboljšo Slovenko Markovičevo, je prišlo do vrha precej lahke polfinalne smeri. Dobro se je odrezala tudi druga Slovenka Vidmarjeva, ki je plezala najbolje od vseh, do usodne napake, ki jo je oddaljila od vrha in finala. Vidmarjeva je tri gibe pred vrhom spregledala oprimek in padla, čeprav bi lahko splezala povsem do vrha, ter na koncu osvojila 16. mesto.

Najboljši predstavnik slovenske moške ekipe je bil Bečan, ki je po težavah z vpenjanjem končal na 18. mestu. Na uvodni tekmi sta nastopila tudi mlada, obetavna športna plezalca Domen Škofic in Jure Raztresen, ki sta sicer izboljšala dosežek iz kvalifikacij - Škofic je bil nazadnje 21., Raztresen 22. -, vendar pa sta za finale prikazala premalo. V moškem polfinalu se je sicer edini vrha smeri dotaknil Avstrijec Jakob Schubert.

Že v kvalifikacijah sta iz nadaljnjih bojev izpadla Sergej Epih na 39. mestu in Urban Primožič na 49.