PGA golf Chun In-gee

Ponedeljek, 27. 6. 2022, 9.00

Golf, prvenstvo PGA

Korejka Chunova osvojila prvenstvo PGA

Chun In-gee | Chun In-gee je zmagovalka tretjega ženskega majorja sezone v golfu. | Foto Reuters

Chun In-gee je zmagovalka tretjega ženskega majorja sezone v golfu.

Južnokorejka Chun In-gee je zmagovalka tretjega ženskega majorja sezone v golfu, prvenstva PGA na igrišču kluba Congressional v Bethesdi v ameriški zvezni državi Maryland. To je njen tretji major naslov in prvi po 2016. Slovenski predstavnici Pia Babnik in Ana Belac se nista uvrstili v rez.

Sedemindvajsetletna Korejka je zadnji dan v vetrovnih razmerah odigrala 75 oziroma tri udarce čez par igrišča in za en udarec v skupni razvrstitvi prehitela Američanko Lexi Thompson in Avstralko Minjee Lee.

Chunova je za prvo mesto prejela 1,35 milijona dolarjev, nagradni sklad turnirja pa je bil devet milijonov dolarjev, največ doslej v zgodovini ženskega golfa.

"Ta zmaga mi pomeni ogromno, saj sem bila brez nje skoraj štiri leta," je po zmagi povedala Korejka.

Chun, ki na svetovni lestvici zaseda 33. mesto, je nazadnje slavila oktobra 2018 na domačem turnirju Hana Bank Championship, pred tem pa je 2015 osvojila US Open in 2016 Evian Championship.

Slovenski tekmovalki sta nastope končali po dveh dneh, saj se nista prebili v prvo polovico nastopajočih. Pia Babnik si je s 14 tekmovalkami delila 97. mesto s šestimi udarci nad parom igrišča, Ana Belac pa je s sedmimi udarci nad parom končala na 111. mestu.