Peter Kauzer

Sreda, 8. 6. 2011, 9.45

Kauzer: Moji cilji so jasni (video)

Boštjan Boh

Peter Kauzer na evropsko prvenstvo v La Seu d'Urgell odhaja motivirano kljub temu, da mu je glavni cilj sezone SP v Bratislavi, kjer se bodo lovile olimpijske kvote.

Hrastničan ima z olimpijske proge v Španiji lepe spomine. Tam je dosegel svojo prvo zmago v svetovnem pokalu, leta 2009 pa je osvojil naslov svetovnega prvaka. Na nedavnih izbirnih tekmah je "Kapsl" pokazal dobro formo. Na obeh tekmah v Solkanu je premagal vso konkurenco, na izbirni tekmi v Tacnu pa je zasedel 2. mesto, kjer je bil od njega boljši le Nemec Fabian Doerfler. Tako ima 27-letni kajakaš upravičeno visoke cilje. Kaj je pred odhodom povedal eden glavnih favoritov za osvojitev medalje na EP si lahko ogledate v spodnjem videu.