21.12

Calcit Volleyball

Sobota, 2. 11. 2013, 21.12

Kamničanke nadigrale gostje iz Budimpešte

V tretjem krogu ženske srednjeevropske lige so odbojkarice Calcita Volleyballa premagale Vasas iz Budimpešte.

Domače odbojkarice so dvoboj z Madžarkami začele dobro, saj so povedle s 5:0, toda ob drugem tehničnem odmoru so gostje že vodile za tri točke. Vodstvo so obdržale do 17:15. V tesni končnici so Kamničanke najprej povedle z 19:17, a je Vasas še prišel do 21:19. Po zaslugi servisov Mojce Božič so Kamničanke dobile štiri točke zapored, po izenačenju na 23. točki pa so prvi niz dobile domače.

V drugem nizu je bolje kazalo Madžarkam, vodile so vse do 15:10. Toda s petimi zaporednimi točkami, dve je z asom prispevala Petra Vrhovnik, so Kamničanke izid izenačile. Po tehničnem odmoru so igralke Gašperja Ribiča dosegle še tri zaporedne točke in vajeti igre prevzele v svoje roke, po izidu 22:20 odbojkarice Vasasa niso več dosegle nobene točke, z dvema asoma je drugi niz končala Lana Ščuka.

Tudi tretji niz se za Kamničanke ni začel obetavno, kajti njihove nasprotnice so povedle in vodile tudi že s 15:8 in 16:11. Po priborjenem servisu Vrhovnikove in po zaslugi razigrane Ščuke (tekmo je končala pri 15 točkah) so pri 18. točki prvič v tretjem nizu izenačile, s točko Vrhovnikove pa še prvič povedle (20:19). S tem pa se serija domače ekipe ni končala, kajti v končnici je Lucy Charuk svoji ekipi priigrala tri zaključne točke za končno zmago in že prvo je z asom potrdila Mojca Božič.