Plavanje, svetovni pokal, Budimpešta

Janja Šegel sedma, zmanjkalo ji je moči

Janja Šegel | Janja Šegel  | Foto Reuters

Janja Šegel

Janja Šegel je na tekmi za svetovni pokal v Budimpešti med finalistkami v disciplini 200 metrov prosto s časom 2:00,07 osvojila sedmo mesto. Pred tem je dopoldne plavala osmi izid kvalifikacij z 2:00,55.

Zmagala je olimpijska podprvakinja iz Tokia 2020 Sioghan Bernardette Haughey iz Hongkonga z vrhunskim dosežkom 1:54,08, 1,71 sekunde je zaostala Čehinja Barbora Seemannova, točno dve sekundi pa Novozelandka Erika Fairweather.

"Do 150 metrov sem dobro plavala, tudi počutila sem se v redu, na koncu pa mi je malo zmanjkalo moči, ampak sedmo mesto in hitrejši izid od dopoldanskega je super. Jutri bom nastopila še v disciplini 100 metrov prosto. Potrudila se bom in dala vse od sebe in bomo videli, kam se bom uvrstila," je po nastopu povedala Janja Šegel.

V madžarski prestolnici sta v sobotnih dopoldanskih kvalifikacijah nastopila še dva slovenska tekmovalca. Tara Vovk je na 100 metrov prsno s časom 1:10,60 osvojila 16. mesto, Sašo Boškan pa je tekmoval dvakrat in v obeh preizkušnjah osvojil 25. mesto, na 100 metrov prosto s časom 51,01 in na 50 metrov hrbtno s časom 27,14.

Tekmovanje v Budimpešti se bo končalo v nedeljo.