7 let, 12 mesecev

jadranje Buenos Aires

Petek, 31. 10. 2014, 8.17

Jadralka Mara Turin dokazala, da je ena najboljših na svetu

Na svetovnem prvenstvu v jadralnem razredu optmist je Mara Turin osvojila bronasto odličje v konkurenci deklet, v skupnem seštevku pa bila odlična 11.

V Buenos Airesu v Argentini se je v preteklih dneh odvijalo svetovno prvenstvo za najmnožičnejši mladinski tekmovalni razred optimist, ki se ga je udeležila tudi slovenska reprezentanca. Mara Turin, dvakratna evropska prvakinja v tem razredu, je zopet pokazala, da je ena izmed najboljših jadralk sveta in osvojila bronasto odličje v konkurenci deklet, v skupnem seštevku pa končala na odličnem 11. mestu. Dobro so se odrezali tudi ostali slovenski predstavniki - Rok Verderber je svetovno prvenstvo končal na 28. mestu, Klemen Semelbauer na 43., Matej Planinšič na 56. in Nicolo Kravanja na 127. mestu.