21.36

Žan Luka Zelko jadranje

Petek, 24. 7. 2015, 21.36

Jadralec Zelko bronast na EP in SP

Mariborčan Luka Zelko je v Arhusu na Danskem v jadralnem razreda laser radial osvojil bronasto medaljo tako na evropskem kot tudi svetovnem prvenstvu. Ta razred med jadralci sicer ni olimpijski.

"Pogoji na prvenstvu so bili zelo zahtevni, z rezultatom sem vsekakor zadovoljen. Biti tretji jadralec sveta in stati na stopničkah na svetovnem prvenstvu po štirih letih je nekaj neverjetnega. Tokrat mi je to uspelo v članski kategoriji," je dejal Zelko. Naslov evropskega in svetovnega prvaka je osvojil Poljak Marcin Rudawski, s srebrom pa se v Belgijo vrača Matthias Van de Loock.

V olimpijskem razredu laser je Nik Pletikos po dvanajstih odjadranih plovih prvenstvo končal na 60. mestu, Kim Pletikos pa je v ženskem olimpijskem razredu laser radial osvojila 87. mesto. Maks Vrščaj je prvenstvo končal na 41. mestu in kot 30. jadralec v kategoriji do 21 let v razredu laser radial.

V razredu laser je evropski prvak postal Nemec Philipp Buhl, srebro je osvojil Hrvat Tonči Stipanović, bron pa Nizozemec Rutger van Schaardenburg. V razredu laser radial ženske je zlato in naslov evropske prvakinje je osvojila Belorusinja Tatjana Drozdovska, srebro Španka Alicia Cebrian, bron pa Finka Tuula Tenkanen.