Thermometer Blue 0

plavanje Damir Dugonjić evropsko prvenstvo

Sreda, 2. 12. 2015, 17.27

Hitri Dugonjić suvereno v finale

Plavalec ravenskega Fužinarja Damir Dugonjić je suvereno opravil tudi s polfinalom na evropskem prvenstvu v Izraelu.

Branilec naslova na 50 m prsno iz Herninga 2013 je bil z izidom 26,37 drugi, devet stotink sekunde je bil od njega hitrejši prvi favorit Britanec Adam Peaty.

Polfinale v isti disciplini je že odplavala tudi Tjaša Vozel iz kranjske Zvezde, ki je bila s 30,88 stotinko sekunde hitrejša kot zjutraj in osvojila 15. mesto. "Danes sem zadovoljna z obema nastopoma. Letos pozimi še nisem plavala nekih res dobrih izidov vse do tukaj, zato sem vesela z dveh nastopov pod 31 sekundami. Res sem hitra, posebej na prvih 25 metrih, manjka pa mi nekaj tehničnih elementov na obratu, kar je za 25-metrski bazen zelo pomembno," je povedala 21-letna slovenska reprezentantka in pokimala na vprašanje, da je bil bržkone dosegljiv tudi finale, ki se ji je izmuznil za tri desetinke sekunde.