Moskva evropsko prvenstvo umetnostno drsanje

Sobota, 20. 1. 2018, 20.36

Francoska drsalca z rekordom do četrtega zaporednega zlata, Grmova 20.

Gabriella Papadakis in Guillaume Cizeron | Foto Reuters

Francoska umetnostna drsalca Gabriella Papadakis in Guillaume Cizeron sta v Moskvi ubranila naslov evropskih prvakov med plesnimi pari. Francoza, ki sta tako slavila že četrtič zapovrstjo na evropskih prvenstvih, sta zmagala zelo zanesljivo, za svoje nastope sta zbrala 203,16 točke.

S tem sta popravila dosedanji točkovni rekord, tudi prejšnja najboljša znamka je bila v njuni lasti.

Srebro in bron sta osvojila ruska para. Druga sta bila evropska prvaka iz leta 2013 Jekaterina Bobrova in Dimitrij Solovjev s 187,13 točke, tretja pa Aleksandra Stepanova in Ivan Bukin s 184,86 točke.

Grmova 20., zmaga ruski najstnici

Slovenska umetnostna drsalka Daša Grm je osvojila 20. mesto, kar je izenačenje njene najboljše uvrstitve s prvenstev stare celine. Dvajseta je bila tudi že leta 2011. Celjanka je nastope v Moskvi končala s 137,31 točke.

Zmagala je šele 15-letna Alina Zagitova, tudi mladinska svetovna prvakinja. Ta je vodila že po kratkem programu, v prostem pa le še potrdila primat na tem prvenstvu. Skupaj je zbrala 238,24 točke.

Srebro je osvojila njena 18-letna rojakinja Jevgenija Medvedjeva, dvakratna evropska in svetovna prvakinja je zbrala 232,86 točke. Bron pa je pripadel 30-letni Italijanki Carolini Kostner, v preteklosti večkratni evropski in enkratni svetovni prvakinji. Ta je skupno dobila 204,25 točke.