Thermometer Blue 0

drsanje Javier Fernandez

Četrtek, 28. 1. 2016, 22.07

Fernandez še četrtič zapored evropski prvak, Kranjec 22.

Umetnostni drsalec David Kranjec je na EP v Bratislavi zasedel končno 22. mesto. Zanesljivo je zmagal evropski in svetovni prvak, Javier Fernandez, ki je še četrtič zapored ugnal evropsko konkurenco.

Kranjec, ki prvo sezono drsa za Slovenijo, pred tem je nastopal za Avstralijo, je skupno zbral 163,98 točke in v prostem programu napredoval za eno mesto. V kratkem programu je namreč imel 23. dosežek. Še vedno pa je daleč najboljši slovenski nastop na EP uprizoril Gregor Urbas, ki je bil leta 2007 deveti.

Prvo mesto je gladko osvojil Fernandez, ki je vodil že po kratkem programu, na koncu pa slavil s 302,77 točke. Drugo mesto si je z več kot 60 točkami zaostanka pridrsal Izraelec Alexei Bychenko (242,56), tretje pa Rus Maksim Kovtun (242,21).

V ženski konkurenci je Daša Grm, podobno kot lani v Stockholmu, ostala brez finalnega nastopa. Z rezultatom 43,36 točke točke je zasedla 26. mesto, kar je bilo premalo, da bi se uvrstila v prosti program. Za 24. mestom, ki je še prinašalo nastop v prostem programu, je zaostala le za 1,39 točke. Dekleta bodo o kolajnah sicer odločala v petek.