Taekwondo Ivan Trajković

Nedelja, 3. 11. 2019, 20.05

ep v taekwondoju, bari

Nov uspeh Trajkovića

Ivan Trajković | Ivan Trajković je na evropskem prvenstvu v Bariju osvojil bronasto kolajno. | Foto Sportida

Ivan Trajković je na evropskem prvenstvu v Bariju osvojil bronasto kolajno.

Na evropskem prvenstvu v italijanskem Bariju je slovenski tekmovalec v taekwondoju Ivan Trajković dosegel nov uspeh. Najboljši slovenski posameznik v tem športu, ki je na meji uvrstitve na poletne olimpijske igre prihodnje leto v Tokiu, je v kategoriji nad 80 kg osvojil kolajno bronastega leska.

Do letošnjega tekmovanja v Bariju nosilec po ene zlate ter srebrne in treh bronastih odličij na evropskih prvenstvih je na italijanskem škornju najprej premagal Portugalca Tiaga Gomesa s 15:8 in Španca Rosa Gomeza z 19:15, v polfinalu pa je bil od njega malenkostno boljši Nemec Alexander Bachmann, ki je tesno slavil z 18:17.

"Prvi dve borbi sta bili dobri, Ivan ju je oddelal suvereno in po dogovoru. V polfinalu mu je zmanjkalo malo sreče. Z Nemcem sta si bila po točkah blizu. Lahko rečem, da so na koncu o finalistu odločale zadnje stotinke dvoboja," je izjemno razburljiv polfinalni dvoboj opisal reprezentančni trener Dragan Zarić.

Sportal "Šport ti da neko podlago, da se znaš v ključnem trenutku pravilno odločiti, da pravilno odreagiraš"