8 let, 3 mesece

Rok Drakšič Matjaž Trbovc

Sobota, 23. 2. 2013, 19.28

Drakšič tretji na veliki nagradi v Düsseldorfu

V nemškem Düsseldorfu ta konec tedna poteka tekma za veliko nagrado. Prvi tekmovalni dan je najodmevnejšo uvrstitev vknjižil Rok Drakšič, ki je v kategoriji do 73 kilogramov osvojil tretje mesto.

Konkurenca v Düsseldorfu je močna, saj sodeluje 360 judoistov in judoistk iz 45 držav, tudi iz Azije, Afrike in panameriških držav. Na tatamijih se danes in v nedeljo bori tudi šest slovenskih bork in trije slovenski borci.

Drakšič je danes v predtekmovanju z 38 judoisti najštevilčnejše kategorije kar štirikrat zmagal, nato v polfinalu izgubil proti Nizozemcu Dexu Elmontu, v borbi za bron pa je bil boljši od Izraelca Sagija Mukija. Poleg Drakšiča je do uvrstitve prišel še Matjaž Trbovc, ki je bil v kategoriji do 60 kilogramov sedmi. V nedeljo bo nastopil Gašper Jerman (do 81 kg).

Pri dekletih je Tina Trstenjak danes osvojila sedmo mesto v kategoriji do 63 kilogramov. V isti kategoriji je danes nastopila še Nina Miloševič in po porazu v prvem krogu ostala brez uvrstitve. Vesna Đukić je v kategoriji do 57 kg svojo uvodno borbo zmagala, a nato klonila in prav tako ostala praznih rok. V nedeljo bodo na tatamijih še Anka Pogačnik (do 70 kg), Ana Velenšek (do 78 kg) in Lucija Polavder (nad 78 kg).