12.32

Rok Drakšič Tina Trstenjak Anka Pogačnik

Sobota, 30. 11. 2013, 12.32

Drakšič tretji na velikem slamu Tokia

Aktualni evropski prvak v judu Rok Drakšič je na tekmi velikega slama v Tokiu osvojil tretje mesto v kategoriji do 73 kilogramov.

Nastopili sta še dve Slovenki, vendar pa sta Tina Trstenjak (do 63 kg) in Anka Pogačnik (do 70 kg) ostali brez uvrstitev.

Rok Drakšič je potrdil dobro formo v tem letu, saj je tokrat na stopničke stopil tudi v meki juda v Tokiu. Do polfinala je nastopil brezhibno, nato pa v je polfinalnem boju izgubil s Korejcem Bang Gui-Manom s kaznijo po podaljšanem boju. Pred tem je predčasno z iponi premagal Tomasa Bringasa iz Čila, Japonca Hirojukija Akimota in Brazilca Alexa Williama Pombo da Silvo. V boju za bron je Drakšič ugnal še Francoza Pierra Duprata.

V petek sta izpadla Matjaž Trbovc v kategoriji do 66 kilogramov in Vlora Beđeti v kategoriji do 57 kilogramov. V nedeljo bosta na tatami stopili še Lucija Polavder v kategoriji do 78 kilogramov in Anamari Velenšek med borkami do 78 kilogramov. Na grand slamu v japonski prestolnici tekmuje 336 tekmovalcev iz 46 držav.