Ponedeljek, 6. 2. 2023, 10.00

taekwondo, Istanbul, predsedniški pokal

Divković z bronom v Turčiji do pomembnih točk za OI

taekwondo | Foto Guliverimage

Slovenski taekwondoist Patrick Divković je v nedeljo na predsedniškem pokalu v Istanbulu osvojil bronasto odličje in s tem pomembne točke za uvrstitev na olimpijske igre v Parizu 2024. Na predsedniškem pokalu so bile točke za OI namreč kar dvojne.

V kategoriji do 87 kg je Divković v prvi borbi ugnal Španca Carlosa Lopeza Sancheza, v drugi borbi mu je dvoboj zaradi poškodbe predal Ukrajinec Andrej Garbar.

V borbi za finale je Divković izgubil s Turkom Sergenom Curabazom in osvojil bronasto odličje ter 7,2 dodatne točke na olimpijski lestvici.

Eno zmago je dosegel Lin Kovačič. Domen Molj, Nikolaj Bulatović in Ivan Trajković so izgubili prve borbe.

Ekipa ostaja v Turčiji, kjer bo v prihodnjih dneh potekalo odprto prvenstvo Turčije.