Jekaterina Vedenejeva ritmična gimnastika Dina Averina

Sreda, 27. 10. 2021, 14.41

sp v ritmični gimnastiki

Dini Averini dva naslova, Vedenejeva po prvem dnevu 14.

Dina Averina | Dina Averina je svetovna prvakinja z obročem in žogo. | Foto Guliverimage

Dina Averina je svetovna prvakinja z obročem in žogo.

Na svetovnem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Kitakyushuju so danes podelili prva kompleta medalj. Zlati je tako z obročem kot z žogo dobila Rusinja Dina Averina. Slovenska reprezentantka Jekaterina Vedenejeva se ni uvrstila v finale in je po prvem dnevu skupno na 14. mestu.

Kvalifikacije z obročem in žogo je končala na 16. in 17. mestu ter si ni zagotovila popoldanskih finalnih nastopov, Rusinja iz Irkutska, ki zadnja tri leta zastopa slovenske barve, pa je po prvem dnevu v seštevku na 14. mestu.

V prvih finalnih bojih si je dve zlati zagotovila Dina Averina. Z obročem je s 27,750 točke premagala Belorusinjo Alino Harnasko (25,950), tretja je bila Italijanka Sofia Raffaeli (25,850). Z žogo pa je bila Dina Averina z oceno 29,125 najboljša pred sestro dvojčico Arino Averino (27,675), bron pa je pripadel Harnaskovi (27,300).

Jekaterina Vedenejeva je po prvem dnevu 14. | Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko Jekaterina Vedenejeva je po prvem dnevu 14. Foto: Guliverimage/Vladimir Fedorenko

S temi nastopi se je teden dni po svetovnem prvenstvu v gimnastiki v japonskem Kitakyushuju začelo še 38. SP v ritmični gimnastiki. Vedenejeva je edina slovenska reprezentantka na tekmovanju, na katerem sodeluje 70 ritmičark iz 47 držav. Čakata jo še dva nastopa, v četrtek dopoldne po slovenskem času bo tekmovala še s kiji in trakom.