7 let, 12 mesecev

slovenska odbojkarska reprezentanca Brazilija Slovenija odbojka Stožice Ljubljana Bernardo Rezende

Sreda, 9. 9. 2015, 18.16

Brazilci v Stožicah trepetali za zmago

Slovenski odbojkarji so morali tudi na drugi pripravljalni tekmi proti favorizirani Braziliji čestitati nasprotniku, a je bila četa Andree Gianija v zelo blizu velike senzacije.

Prvo prijateljsko tekmo so Južnoameričani pred pet tisoč odbojkarskimi navdušenci v Stožicah dobili s 3:1. Prvi niz, v katerem sta obe ekipi naredili preveč napak, so dobili slovenski odbojkarji, nato pa so trikratni svetovni in dvakratni olimpijski prvaki prevzeli vajeti tekme, zmanjšali število svojih napak in zavladali na igrišču dvorane v Stožicah. Slovenci so se v drugem in tretjem nizu še dostojno upirali, v četrtem pa jim je povsem pošla sapa in slavni gostje so vknjižili zanesljivo in pričakovano zmago.

V četrtek sta se ekipi v prazni dvorani soočili še enkrat. Brazilci so hitro povedli z 2:0 v nizih, a so jih domači ujeli, zato je o zmagovalcu na drugi tekmi odločal peti skrajšan niz. Tam so več znanja in zbranosti pokazali gostje, ki so še drugič v dveh dneh premagali Slovenijo. Končni izkupiček trije osvojeni nizi proti prvi reprezentanci sveta je vreden vsega spoštovanja. Na drugi tekmi sta se najbolj izkazala rezervna sprejemalca Jan Pokeršnik (13) in Jan Klobučar (10).