14.20

balinanje Krim

Nedelja, 14. 6. 2015, 14.20

Balinarke Krima četrte v evropskem pokalu

V boju za tretje mesto na sklepnem tekmovanju evropskega pokala prvakinj na Hrvaškem so balinarke Krima izgubile proti francoskim prvakinjam iz Saint Vulbasa s 6:14.

Naslov je prvič osvojil Buttrio, ki se je z domačo ekipo Čavle razšel z neodločenim izidom 10:10, Italijanke pa so bile uspešnejše v tehničnih disciplinah. Za Italijanke igra tudi Slovenka Helena Ludvik.

Ljubljančanke, ki so osvojile evropski klubski naslov leta 2011 v Ljubljani, so tokrat po mnenju trenerja Mihe Sodca proti izkušeni francoski ekipi igrale zelo dobro, kljub temu da so brez Nine Novak in z mladimi Zalo Vindišar, Lauro Škoberne in Lejo Vehovec. Dvoboji so bili precej izenačeni, Slovenkam je za presenečenje zmanjkalo tudi nekaj športne sreče.

V moškem finalu v Saviglianu merita moči italijanski moštvi BRB Ivrea in La Perosina, ki je v polfinalu premagala Hrast iz Kobjeglave z 20:2.