8 mesecev, 3 tedne

Thermometer Blue 0,04

Jakob Schubert plezanje svetovno prvenstvo Bern 2023

Sobota, 12. 8. 2023, 19.21

BERN, SVETOVNO PRVENSTVO V ŠPORTNEM PLEZANJU, OLIMPIJSKA KOMBINACIJA, FINALE (M)

Avstrijcu Schubertu še šesti naslov svetovnega prvaka

Jakob Schubert | Jakob Schubert je osvojil še svoj šesti naslov svetovnega prvaka. | Foto Guliverimage

Jakob Schubert je osvojil še svoj šesti naslov svetovnega prvaka.

Avstrijec Jakob Schubert je zmagal v kombinaciji na svetovnem prvenstvu športnih plezalcev v Bernu. S 183,6 točke je osvojil svoj šesti naslov svetovnega prvaka, drugega v kombinaciji in drugega na tem SP. V Bernu je bil dvaintridesetletni Schubert že najboljši v težavnosti.

Janja Garnbret Bern
Sportal Sijajna Janja Garnbret znova na svetovnem prestolu in z olimpijsko vozovnico!

Za dobitnikom brona z olimpijskih iger v Tokiu pred dvema letoma je bil tokrat drugi Američan Colin Duffy (160,7), bron je osvojil Japonec Tamoa Narasaki, trikratni svetovni prvak (156,7). Prva trojica v kombinaciji si je zagotovila tudi nastop na olimpijskih igrah prihodnje leto v Parizu.

V Švici Slovencev ni bilo v zaključnih bojih. Zan Lovenjak Sudar, Anže Peharc in Luka Potočar so obstali že v kvalifikacijah ter v razvrstitvi kombinacije končali na 30., 38. oziroma 39. mestu.

Šampionka Janja Garnbret je v petek, ko so se zaključili slovenski nastopi, zmagala v kombinaciji balvanov in težavnosti ter si poleg zlate kolajne zagotovila tudi nastop na olimpijskih igrah v Parizu. To je bila deseta kolajna na SP za 24-letno Korošico, osma zlata. Z dvema zlatima in srebrno kolajno je tudi absolutna zmagovalka prvenstva v Švici.

V polfinalu sta tekmovali še dve Slovenki, Mia Krampl in Vita Lukan, a bili s 14. oziroma 17. mestom prekratki za nastop med najboljšo osmerico.

Sportal "Največ mi pomeni to, da sem oseba, ki je ljudem v navdih"
Sportal Janja Garnbret po še enem veličastnem uspehu: Olimpijske igre, prihajam!