7 let, 12 mesecev

Alex Galič

Četrtek, 1. 10. 2015, 17.49

Alex Galič se je trudila streti kitajski oreh, a ni šlo

Slovenska namiznoteniška igralka Alex Galič je na na evropskem prvenstvu v Jekaterinburgu v prvem krogu v posamični konkurenci morala priznati premoč Kitajki z nemškim potnim listom Han Ying.

Prva nosilka v ženski konkurenci je zmagala s 4:0 (11:8, 11:2, 11:6, 11:2). Galičeva, edina slovenska predstavnica, ki se ji je uspelo prebiti na glavni turnir, v dodatnih kvalifikacijah je s 3:2 premagala Belorusinjo Darjo Trigolos, proti Han Yingovi ni imela nobenih možnosti za uspeh.

V prvem krogu je izpadel tudi Darko Jorgić, ki je izgubil proti Rusu Alekseju Livencovu z 2:4 (11:13, 7:11, 11:5, 11:9, 6:11, 7:11).

Jorgić, ki je julija na evropskem mladinskem prvenstvu v Bratislavi z Denijem Kožulom osvojil zlato medaljo v igri dvojic, s slovensko ekipo pa je bil tretji, je že z uvrstitvijo na glavni turnir članskega evropskega prvenstva pripravil veliko presenečenje. Z dobro igro se je izkazal tudi proti Rusu Livencovu, vendar je bil 75. igralec na svetovni jakostni lestvici na koncu le boljši od nadarjenega slovenskega namiznoteniškega igralca.

V petek bodo v igri dvojic nastopili trije slovenski predstavniki. Jorgić bo s Kožulom v prvem krogu glavnega turnirja igral proti avstrijski dvojici Roberet Gardos in Daniel Habesohn, Jan Žibrat pa bo z Nizozemcem Ewoutom Oostworderjem igral proti avstrijsko-portugalski navezi Stefan Fegerl in Joao Montero. V ženski konkurenci se nobeni slovenski dvojici ni uspelo prebiti med 32 najboljših.