Svetovni pokal v slalomu na divjih vodah, Krakov

Ajda Novak do petega mesta, Žiga Lin Hočevar šesti

Ajda Novak Tacen 2023 | Ajda Novak | Foto Kajakaška zveza Slovenije

Ajda Novak

Kajakašica Ajda Novak je na tretji tekmi sezone svetovnega pokala v poljskem Krakovu zasedla peto mesto. Mesto slabši je bil v finalu kajakašev Žiga Lin Hočevar, ki je končal na šestem mestu.

Žiga Lin Hočevar
Sportal Pet Slovencev v polfinale Krakova

Najboljšo slovensko uvrstitev drugega dne tekmovanja za svetovni pokal v Krakovu je dosegla Ajda Novak. Postavitev na reki Vistuli je opravila brez napake in s časom 101,35 za kolajno zaostala dobri dve sekundi. Slavila je prva zvezdnica tega športa, Avstralka Jessica Fox. Druga je bila z 0,75 sekunde zaostanka Španka Maialen Chourraut, tretja pa Američanka Ria Sribar (+5,54).

Pri kajakaših je šesto mesto osvojil Žiga Lin Hočevar, sicer evropski prvak v kanuju iz Tacna. Prav tako brez napake je za zmagovalcem Josephom Clarkom iz Velike Britanije zaostal vsega 2,11 sekunde. Preostali mesti na odru za zmagovalce sta zasedla Čeha, Vit Prindiš (+0,53) je bil drugi, Jakub Krejči (+1,03) pa tretji. Preostala Slovenca sta obstala v polfinalu. Lan Tominc je bil 14., Tine Kancler pa 32.

V Krakovu sicer od Slovencev ne nastopajo Benjamin Savšek, Peter Kauzer, Eva Alina Hočevar in Eva Terčelj, ki se pripravljajo na nastop na olimpijskih igrah v Parizu.