kajak Žiga Lin Hočevar Alja Kozorog

Petek, 14. 6. 2024, 14.15

Svetovni pokal v slalomu na divjih vodah, Krakov

Pet Slovencev v polfinale Krakova

Žiga Lin Hočevar | Žiga Lin Hočevar se je uvrstil v polfinale. | Foto Kanu Schwaben Augsburg

Žiga Lin Hočevar se je uvrstil v polfinale.

Drugi dan tekme za svetovni pokal v slalomu na divjih vodah v Krakovu je bil petkov dopoldanski del namenjen kvalifikacijam kanuistk in kanuistov. V polfinale je napredovala peterica slovenskih reprezentantk in reprezentantov, so sporočili iz Kajakaške zveze Slovenije.

Lan Tominc
Sportal Oslabljena Slovenija, a vseeno štirje kajakaši v polfinale

V petkovih dopoldanskih kvalifikacijah so prvo vožnjo uspešno opravili Alja Kozorog, Žiga Lin Hočevar in Luka Božič ter si tako zagotovili napredovanje v sobotni polfinale. Preostala slovenska trojica je priložnost iskala v drugi kvalifikacijski vožnji.

V konkurenci kanuistk je Primorka Kozorogova zasedla 13. mesto, za najhitrejšo Jessico Fox iz Avstralije je zaostala nekaj manj kot 12 sekund. Naja Pinterič je bila v prvo 24., imela je štiri dotike in osem kazenskih sekund, Lea Novak pa je bila s 56 kazenskimi sekundami 30.

V drugi vožnji je napredovanje v polfinale priveslala Novakova, ki je dosegla peti rezultat, Pinteričeva je bila v drugo 15. in je obstala v tej fazi tekmovanja.

V moškem kanuju je Hočevar postavil deveti čas prve vožnje, za najboljšim Špancem Miquelom Travejem je zaostal za dobre štiri sekunde. Božič je napredoval s 16. mestom, kljub dvema napakama in štirim kazenskim sekundam. Nejc Polenčič je bil po prvem nastopu 28., v drugo pa se je z devetim časom uvrstil v polfinale.