liga AFL ameriški nogomet Ljubljana Silverhawks

Ponedeljek, 4. 4. 2016, 12.08

Sokoli pogumni tudi na Dunaju, a po dveh tekmah ostajajo brez zmage

Ljubljana Silverhawks Vienna Vikings ameriški nogomet AFL

Ljubljana Silverhawks so včeraj odigrali še drugo tekmo v razširjenem avstrijskem prvenstvu ameriškega nogometa (AFL). Gostovali so na Dunaju pri moštvu Vienna Vikings in izgubili s 7:16 (6:0, 0:0, 0:7, 10:0).

Sokoli pogumni tudi na Dunaju, a po dveh tekmah ostajajo brez zmage. Ljubljanska ekipa je na Dunaju prikazala dobro predstavo, a favoriziranim petkratnim evropskim prvakom ni bila kos. V prvi četrtini so domači igralci dosegli šest točk in prednost obdržali do konca prvega polčasa. V tretji četrtini so "touch-down" dosegli Ljubljančani (Maticu Tomšetu je uspešno podal Anthony Gardner), z golom Aleša Zakšeka s prostega strela pa so Sokoli povedli s 7:6.

Do konca tekme je Vikingom le uspelo streti obrambo ljubljanske ekipe in se še drugič uvrstiti v končno cono Sokolov. Z zmago 16:7 so razveselili tri tisoč navijačev na štadionu FAC.

Po tekmi je glavni trener Ljubljana Silverhawks Rok Štamcar povedal: "Ponosen sem na svoje fante, ker so pokazali, da nam lahko nasproti stojijo tudi evropski prvaki, pa se jih ne bomo ustrašili. Čestitke nasprotni ekipi za zmago in za izjemno kuliso, a jim lahko obljubimo, da jim čez 14 dni v Ljubljani ne bo lahko, saj bomo ponovno igrali na zmago!"