8 let, 2 meseca

Tim Gajser Tim Gajser motokros

Nedelja, 2. 8. 2015, 17.16

Tim Gajser po šestem mestu v Belgiji zadržal skupno drugo

Slovenski motokrosist Tim Gajser je na 14. dirki sezone svetovnega prvenstva v razredu MX2 v belgijskem Lommelu osvojil šesto mesto in 30 novih točk za svetovno prvenstvo.

V belgijskem Lommelu je slavil Britanec Max Anstie pred Latvijcem Paulsom Jonassom, tretji je bil Bolgar Petar Petrov.

Tim Gajser je v Belgiji v prvi vožnji končal na petem mestu, v drugi pa na sedmem, kar mu je skupno prineslo šesto mesto. Anstie je slavil s popolnim izkupičkom 50 točk, Jonass je za dve drugi mesti dobil 44 točk.

Do konca sezone so še štiri preizkušnje, v skupnem seštevku pa je Gajser še vedno drugi. Toda namesto doslej vodilnega Nizozemca Jeffreyja Herlingsa, ki je zaradi poškodb že končal sezono, zdaj lovi Jonassa. Latvijec ima 433 točk, Slovenec pa 429.

Sezona se bo nadaljevala 23. avgusta v italijanski Mantovi.