pokal narodov motokros Peter Irt Jan Pancar Tim Gajser Tim Gajser

Sobota, 28. 9. 2019, 21.44

Assen, pokal narodov

Slovenski motokrosisti v finale A pokala narodov

Tim Gajser Imola | Tim Gajser je kvalifikacije v razredu MXGP končal na drugem mestu. | Foto Grega Valančič/Sportida

Tim Gajser je kvalifikacije v razredu MXGP končal na drugem mestu.

Assen, 28. septembra - Slovenska reprezentanca v motokorosu se je uvrstila v finale A pokala narodov v Assnu. Tim Gajser je bil v kvalifikacijah drugi v razredu MXGP, Jan Pancar 20. v MX2, Peter Irt pa 23. v odprtem razredu.

"Zadovoljen sem. Uvrstili smo se v A-finale. Danes smo vsi dobro odpeljali, jutri pa gremo lahko na tekmo sproščeno vozit tako, kot znamo in da v tem uživamo. Mislim, da lahko na tak način naredimo tudi dober rezultat," je dejal svetovni prvak v MXGP Gajser.

Skupno je bila najboljša v kvalifikacijah Belgija, druga je bila Nizozemska, tretje pa ZDA. Slovenija je bila 16.

Prva vožnja za Pokal narodov v Assnu bo v nedeljo ob 13. uri, druga ob 14.30, tretja pa ob 16. uri.