VN VELIKE BRITANIJE, SILVERSTONE, 2. PROSTI TRENING

Na drugemi prostem treningu v vročem Silverstonu najhitrejši Stroll

Lance Stroll | Lance Stroll je bil najhitrejši na drugem prostem treningu v Silverstonu. | Foto Reuters

Lance Stroll je bil najhitrejši na drugem prostem treningu v Silverstonu.

Kanadski dirkač v formuli 1 Lance Stroll (Racing Point) je bil najhitrejši na današnjem drugem prostem treningu pred nedeljsko dirko za VN Velike Britanije v Silverstonu. Drugo mesto je zasedel Tajec Alexander Albon (Red Bull), tretje pa Finec Valtteri Bottas (Mercedes).

Max Verstappen
Sportal Verstappen najhitrejši na uvodu v Silverstonu

Britanec Lewis Hamilton (Mercedes), šestkratni svetovni prvak in trenutno vodilni v skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva, je v zahtevnih vremenskih razmerah in 35 stopinjah Celzija zasedel peto mesto, Nemec Sebastian Vettel (Ferrari) pa je drugi trening zavoljo tehničnih težav končal na skromnem 18. mestu.

Verstappen je imel težave z Grosjeanom ...

Na današnjem prvem prostem treningu je bil najhitrejši nizozemski dirkač moštva Red Bull Max Verstappen, za njim sta se uvrstila Hamiltona in Stroll.

... Alex Albon pa sam s sabo:

V soboto bo na sporedu še en prosti trening in kvalifikacije za nedeljsko dirko, ki se bo začela ob 15.10. Vremenoslovci za nedeljo napovedujejo za okoli 15 stopinj Celzija nižje temperature.