5 let

MotoGP, VN Amerik, kvalifikacije

Marquez s prvega mesta v Teksasu

Marc Marquez | Foto Guliver/Getty Images

Španec Marc Marquez (Honda) je zmagovalec kvalifikacij tretje letošnje dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu. V teksaškem Austinu je vodilni v skupnem seštevku elitnega razreda motoGP premagal Italijana Valentina Rossija (Yamaha), tretji pa je bil Britanec Cal Crutchlow (Honda LCR).

Marquez je kvalifikacije dobil s precej majhno razliko, saj je Rossi zaostal le 273 tisočink. V drugo startno vrsto so se danes na kvalifikacijah uvrstili Avstralec Jack Miller (Ducati Pramac), Španec Pol Espargaro (KTM) in njegov rojak Maverick Vinales (Yamaha).

Marquez bo imel tako v nedeljo priložnost za sedmo zmago na tem prizorišču. Španec ima pred tretjo postajo sezone v SP na prvem mestu 45 točk, Italijan Andrea Dovizioso (Ducati), ki se danes ni uvrstil v odločilni del kvalifikacij, je drugi z 41, tretji pa Rossi z 31.

Dirka v elitnem razredu motoGP bo v Austinu v nedeljo ob 21. uri po slovenskem času.

Sportal Valentino Rossi je bil kljub drugemu mestu razočaran. Kaj ga je zmotilo?