Nedelja, 7. 8. 2022, 21.11

Gorskohitrostna dirka Lučine

Liber slavil v Lučinah, Bubnič na petem mestu

Gorska dirka Lučine | Foto Uroš Modlic

Italijan Federico Liber s športnim prototipom Wolf GB je zmagal na gorskohitrostni dirki v Lučinah, so sporočili iz krovne zveze AŠ 2005. Na tradicionalnem tekmovanju, letos že v 20. izvedbi, je bil najhitrejši Slovenec Milan Bubnič (Lancia Delta) peti.

Gorska dirka Lučine
Avtomoto Tudi letos taki prizori? Gorenjci pripravljajo spektakel.

Za Liberja je to že peta zmaga na dirki proti Lučinam in je najuspešnejši dirkač v zgodovini te dirke.

Med Slovenci se je tretje mesto v skupni razvrstitvi nasmihalo Vladimirju Stankoviču (Lola F3), a je v drugi tekmovalni vožnji zaradi težav z elektroniko odstopil. Bubnič je bil na koncu skupno peti, za Liberjem sta si zmagovalne stopničke privozila še njegova rojaka Mirko Venturato (Nova Proto) in Marietto Nalon (Dallara Formula).

V deseterici so od domačih voznikov končali še Darko Peljhan (VW polo proto) na osmem, Anže Dovjak (Peugeot 208 rally4) na devetem in Anže Soklič (Peugeot 306 maxi) na desetem mestu.

Na dirki Lučinam so sicer danes dirkači odpeljali tri tekmovalne vožnje, do cilja vseh treh je privozilo 71 dirkačev.