Thermometer Blue 1,20

Lewis Hamilton formula1 Nico Rosberg

Nedelja, 30. 10. 2016, 22.17

VN Mehike

Hamilton zmagal v Mehiki in ujel Alaina Prosta, kaznovani Vettel izgubil tretje mesto

Lewis Hamilton | Foto Guliver/Getty Images

Britanec Lewis Hamilton je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva formule 1 v Mehiki. Drugo mesto je osvojil njegov moštveni sotekmovalec Nemec Nico Rosberg, ki je obdržal skupno vodstvo v SP in je že za korak bližje naslovu svetovnega prvaka. Nemec Sebastian Vettel (Ferrari) je po desetsekundnem kazenskem pribitku izgubil tretje mesto, največ je pridobil Avstralec Daniel Ricciardo (Red Bull), ki je tako skočil na stopničke.

Na tretjem mestu je prvotno preizkušnjo v Ciudad de Mexicu sicer končal Nizozemec Max Verstappen (Red Bull), četrti je bil Nemec Sebastian Vettel (Ferrari), peti pa drugi voznik Red Bulla Avstralec Daniel Ricciardo.

A zaradi tesnega boja za tretje mesto in nekaj dotikov med prehitevanji med dirkači je že takoj po koncu dirke vodstvo tekmovanja mlademu Nizozemcu prisodilo petsekundno kazen, tako da je nazadoval na peto mesto, tretji je bil Vettel, četrti pa Ricciardo.

Pozneje je kazen doletela še Vettla, ki je po izrečeni kazni padel na peto mesto, Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) pa je s petega mesta napredoval na četrto.

Tudi z novim razpletom dirke za zeleno mizo razvrstitev v skupnem seštevku svetovnega prvenstva ostaja nespremenjena. Skupno ima Rosberg 349 točk, Hamilton 330, Ricciardo ima po novem 242 točk, Vettel 187 točk, Finec Kimi Räikkönen (Ferrari) 178, Verstappen pa 177 točk.

Ujel je Alaina Prosta

Na večni lestvici najboljših vseh časov je britanski voznik Mercedesa z novo zmago ujel Francoza Alaina Prosta na drugem mestu, na prvem ostaja še nekaj časa nedosegljiv Nemec Michael Schumacher z 91.

Četrti na tej lestvici je Nemec Sebastian Vettel z 42 uspehi. Med še aktivnimi dirkači je Španec Fernando Alonso z 32 zmagami na šestem mestu. Vodilni v letošnjem SP, Hamiltonov moštveni sotekmovalec Nico Rosberg, pa je s 23 zmagami na 12. mestu.