Lewis Hamilton Formula 1

Petek, 3. 9. 2021, 13.54

F1, VN Nizozemske, 1. trening

Hamiltonu prvi prosti trening na Nizozemskem

Lewis Hamilton | Lewis Hamilton je bil najhitrejši na današnjem prvem prostem treningu pred nedeljsko dirko za VN Nizozemske v Zandvoortu. | Foto Guliverimage

Sedemkratni svetovni prvak v formuli 1 Lewis Hamilton (Mercedes) je bil najhitrejši na današnjem prvem prostem treningu pred nedeljsko dirko za VN Nizozemske v Zandvoortu. Za Britancem sta se uvrstila Nizozemec Max Verstappen (Red Bull) in Španec Carlos Sainz (Ferrari).

Drugi prosti trening se bo na 4,252 km dolgem dirkališču v Zandvoortu, ki po dolgih 36 letih znova gosti karavano formule 1, danes pričel ob 15. uri.

V skupni razvrstitvi svetovnega prvenstva je po dvanajstih dirkah v vodstvu Hamilton. Britanec je zbral 202,5, drugouvrščeni Verstapen pa 199,5 točke. Na tretjem mestu je Britanec Lando Norris (McLaren-Mercedes) s 113 točkami.

Sportal Kimi Räikkönen: To je to. To je moja zadnja sezona v F1.
Lando Norris - Spa
Sportal Verstappen najhitrejši v Belgiji, huda nesreča Norrisa, ki so mu prižgali zeleno luč
Max Verstappen
Sportal Verstappen zanesljivo najhitrejši na tretjem treningu, tekmovalni koledar skrajšan