Thermometer Blue 0,60

formula1 mercedes f1

Petek, 10. 6. 2016, 18.15

Hamilton kraljevsko, Verstappen Ferrarija presekal na pol

Aktualni svetovni prvak formule 1 in zmagovalec zadnje dirke v Monte Carlu Lewis Hamilton je na prvem prostem treningu za VN Kanade postavil časovni mejnik za vseh 22 dirkačev.

Mercedesov dirkač formule 1 Lewis Hamilton se je na stezi v Montrealu edini spustil pod minuto in 15 sekund (1:14,755). Njegov prvi izzivalec je bil moštveni kolega in vodilni v prvenstvu Nico Rosberg (+0,331).

Ferrari z izboljšanim turbo polnilnikom ni naredil kvalitativnega preskoka v svoji dirkaški predstavi. Sebastian Vettel je na tretjem položaju za Hamiltonom zaostal malo manj kot pol sekunde (+0,488), Kimi Raikkonen pa je zmogel peti čas (+0,863).

Felipe Massa raztreščil Williamsa

Med rdeča dirkalnika se je vrinil zmagovalec VN Španije in osmoljenec Monaka, Red Bullov dirkač Max Verstappen (+0,798), ki je prvič dirkal z izboljšanim Renaultovim motorjem. Maxov moštveni kolega Daniel Ricciiardo, ki je zmago v Monte Carlu izgubil zaradi napačne taktike moštva, je bil nekonkurenčen za najvišja mesta. Njegov skrajni domet je bilo enajsto mesto in gromozanski zaostanek skoraj dveh sekund (+1,979).

Hondine izboljšave na turbo polnilniku vsaj za zdaj niso prinesle željenih rezultatov. Fernando Alonso je bil z McLarnom deseti (+1,908), Jenson Button pa dvanajsti (+2,033).

Prvi trening je zaznamoval tudi Felipe Massa, ki je v prvem ovinku raztreščil svojega Williamsa, a na srečo ostal nepoškodovan.