Petek, 23. 8. 2019, 17.23

Prijetna novica za slovensko rekorderko v teku na 3.000 metrov z zaprekami

Maruša Mišmaš bo tekla na slovitem mitingu v Zürichu

1

Maruša Mišmaš | Maruša Mišmaš je prejela lepo novico. Uvrstila se je v finale diamantne lige. Nastopila bo v Zürichu. | Foto Peter Kastelic

Slovenska rekorderka v teku na 3.000 metrov z zaprekami Maruša Mišmaš se je uvrstila v finale diamantne lige in bo prihodnji četrtek nastopila na slovitem atletskem mitingu v Zürichu.

Maruša Mišmaš
Sportal Sramežljiva rekorderka s spuščenimi lasmi, ki je danes natanko to, kar ni hotela postati

Čeprav je v nedavnem sobotnem intervjuju dejala, da do svetovnega prvenstva, ki bo konec septembra v Dohi, ne bo nastopala na večjih mitingih, je Maruša Mišmaš spremenila svoje načrte. Prejela je namreč prijetno novico, da se je uvrstila na finale diamantne lige, tako da bo nastopila na enem od dveh finalnih mitingov elitne atletske serije mitingov. Drugi bo 6. septembra v Bruslju.

Prihodnji četrtek bo slovenska rekorderka v teku na 3.000 metrov z zaprekami tekla v Zürichu na verjetno najbolj slovitem atletskem mitingu na svetu, ki ga prirejajo že od daljnega leta 1928.

Mišmaševa je letos s časom 9:20,97 krepko premaknila svoj prejšnji najboljši mejnik in je trenutno na 12. mestu svetovne lestvice letošnjih najboljših časov.

V diamantni ligi, v kateri je letos debitirala, je ta 24-letna atletinja v tej sezoni dvakrat že nastopila. Maja je v Šanghaju zasedla šesto mesto, junija pa v Oslu ob državnem rekordu pristala na devetem mestu.

Naslednji miting diamantne lige, 12. od 14 v tej sezoni, bo jutri v Parizu.