SiolNET. Sportal Atletika
0,38

termometer

  • Messenger
  • Messenger
Ekipno DP, 1. dan

Janežič zelo hiter tudi na 100 m, vrnitev Mišmaševe

0,38

termometer

Maruša Mišmaš
Foto: Vid Ponikvar

Luka Janežič (Kladivar) je prvi dan atletskega ekipnega prvenstva v Celju zmagal v teku na 100 m in s časom 10,42 sekunde tekel najhitreje doslej na tej razdalji, vendar osebnega rekorda ni postavil zaradi premočnega vetra (+2,8 m/s). Po prvem dnevu vodijo atleti in atletinje ljubljanskega Massa.

Na 400 m se je izkazala Anita Horvat, ki je s 54,07 sekunde ugnala Jernejo Smonkar (55,05), med atleti pa je stadionski krog najhitreje pretekel Gregor Grahovec (Mass), ki je s 47,65 sekunde za tisočinko ugnal Aneja Zupanca (Kladivar), ki ima v uradnem času tudi 47,65 sekunde. Matija Kranjc (Mass) je kopje zalučal do 76,88 metra.

Najboljši slovenski atlet lanskega leta Robert Renner (Kladivar) je preskočil 5,20 m, na 5,50 m pa je letvico trikrat podrl. Maruša Černjul je v skoku v višino slavila z 1,80 metra; že 7. maja je v ameriškem Lincolnu preskočila je 1,91 m in se približala normi za nastop na svetovnem prvenstvu avgusta v Londonu (1,94 m).

V troskoku sta bili razred zase Saša Babšek, ki je vodila od prve serije, ko je dosegla tudi edini izid DP prek 13 m (13,12 m), in Petra Koron (Kronos, 12,93 m). Maruša Mišmaš (Mass) je bila zadovoljna, ker po skoraj enajstmesečni odsotnosti na DP na 5000 m (17:09,34) tekla brez bolečin in bila okrog pol minute počasneje od svojega osebnega rekorda.

Rezultati:

Ekipno, po prvem dnevu:

Moški:
1. Mass Ljubljana                   9021 točk
2. Kladivar Celje                   7916
3. Krka Novo mesto                  7671

Ženske:
1. Mass                             8348
2. Kladivar                         8288
3. Kronos Ljubljana                 8225

Posamično:

Moški:
100 m (+2,8 m/s):
1. Luka Janežič (Kla)               10,42
2. Luka Marolt (Dom)                10,60
3. Blaž Brilc (Krk)                 10,75

400 m:
1. Gregor Grahovec (Mass)           47,65
2. Anej Zupanc (Kla)                47,65
3. Jernej Jeras (Mass)              48,75

1500 m:
1. Lucijan Zalokar (Kla)            4:02,13
2. Gregor Verbošt (PMb)             4:03,08
3. Domen Marš (Tri)                 4:03,54

5000 m:
1. Rok Puhar (Tri)                  14:35,60
2. Jan Kokalj (Kla)                 14:38,41
3. Jan Brešan (Kla)                 14:42,30

110 m ovire, skupno:
1. Filip Jakob Demšar (Mass)        14,70 (+4,3 m/s)
2. Peter Hribaršek (Vel)            14,96 (+3,7 m/s)
3. Gregor Kokalovič (Krk)           15,21 (+4,3 m/s)

4 X 100 m:
1. Mass 1                           41,65
2. Kronos 1                         41,85
3. Kladivar 1                       42,16

Palica;
1. Robert Renner (Kla)              5,20
2. Ambrož Tičar (Bre)               5,00
3. Jak Rogel (Oli)                  4,80

Daljina:
1. Nino Celec (ASB)                 7,31
2. Žiga Vrščaj (Mass)               6,93
3. Filip Pravdica (ASB)             6,90

Krogla:
1. Blaž Zupančič (Mass)             17,91
2. Kristjan Čeh (Ptu)               14,57
3. Dejan Dokl (Ptu)                 13,16

Kopje:
1. Matija Kranjc (Mass)             76,88
2. Blaž Marn (Kla)                  69,34
3. David Dušan Kostrevc (Krk)       60,93

Ženske:
100 m (+2,7 m/s):
1. Iza Obal (Kro)                   12,08
2. Kaja Debevec 8Mass)              12,18
3. Joni Tomičič Prezelj (Oli)       12,19

100 m ovire (+2,1 m/s):
1. Maja Bedrač (Ptu)                14,16
2. Veronika Podlesnik (ASB)         14,41
3. Valentina Vavdi (ASB)            15,20

400 m:
1. Anita Horvat (Mass)              54,07
2. Jerneja Smonkar (Vel)            55,05
3. Ina Rojnik (Kla)                 57,94

1500 m:
1. Patricija Plazar (Mass)          4:45,31
2. Mojca Centrih (AKŠ)              4:50,27
3. Sara Mohorovič (Tri)             4:51,00

5000 m:
1. Maruša Mišmaš (Mass)             17:09,34
2. Klara Ljubi (Krk)                18:15,57
3. Tina Česnik (Vel)                18:22,59

4 X 100 m:
1. Mass 1                           47,24
2. Kronos 2                         47,66
3. Kronos 1                         47,92

Višina:
1. Maruša Černjul (Kla)             1,80
2. Monika Podlogar (Tri)            1,74
3. Veronika podlesnik (ASB)         1,71

Troskok:
1. Saša Babšek (ASB)                13,12
2. Petra Koron (Kro)                12,93
3. Eva Pepelnak (Kla)               12,36

Disk:
1. Liza Lap (Mass)                  42,69
2. Urška Lampret (Vel)              36,19
3. Tamara Stojkovič (Kro)           35,25

Kladivo:
1. Claudia Štravs (Oli)             62,12
2. Gabrijela Kumek (Dom)            50,58
3. Ana Sušec (Kro)                  50,27

Komentarji

Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.

delitve: 118
Delite na: Facebook Twitter Viber Pinterest Messenger E-mail Linkedin