Sreda, 11. 3. 2015, 14.42
7 let, 3 mesece
Z mladimi podjetniki do edinstvene izkušnje. V Kanadi.
Vsi, ki bi želeli poletje preživeti nekoliko drugače in pridobiti veliko koristnih izkušenj, boste po zaslugi treh mladih podjetnikov dobili priložnost, da se prijavite na poletno šolo Toronto Business Academy, ki bo potekala poleti med 25. julijem in 15. avgustom v Kanadi. Gre za tritedenski intenzivni šolski program z naprednimi metodami poučevanja, ki bodo kombinirale individualno in skupinsko delo.
Njihovo ekipo zaokroža Kanadčan in akademski direktor Laurence Hewick, ki je sestavil tudi predmet, ki se bo izvajal v Torontu.
Poleg njega so še mentorji, ki bdijo nad programom in skrbijo, da vse poteka tako, kot mora. Slovenski del sestavljajo Boris Pleskovič, Edvard Kobal in Stojan Gorup, kanadskega pa Joseph Slobodnik in Jonathan Wellum.
Z dvajsetimi študenti so nato v okviru podobnega projekta odšli v Toronto, kjer so predvsem spoznali tamkajšnje življenje, veliko Slovencev in tudi nekaj poslovnega sveta. Študentje so bili nad obiskom navdušeni, David in Juš pa tudi. Navdušenje nad Kanado je z njima delil tudi tretji član ekipe, Jan, ki je bil v Kanadi na izmenjavi. "Čisto drugače smo začeli gledati na življenje," je dejal David in dodal, da je življenje tam povsem drugačno kot v Sloveniji
Ko so idejo razvili, so jo predstavili različnim gospodarstvenikom, pa tudi mladim, in ko so bili nad njo vsi navdušeni, so vedeli, da je to prava stvar, zato so še bolj poprijeli za delo.
"Negativne kritike nismo dobili, zato smo se odločili, da napnemo vse moči," je poudaril David in ob tem pojasnil, da se sicer projekt še razvija, njihova želja za naprej pa je med drugim tudi ta, da bi se projekt v prihodnjih letih razširil v mednarodno-povezovalni dogodek za mlade.
Še nekoliko bolj dolgoročen načrt je, da bi tako akademijo postavili na vsaki celini, je še navedel mladi podjetnik.
Za zdaj je prosta še okoli polovica mest, prijave pa bodo potekale do 20. aprila oziroma do zapolnitve vseh prostih mest. Vpis za zgodnje prijave (v tem primeru je šolnina nižja) poteka do 14. marca. Prijavijo se lahko vsi, ki so stari med 18 in 30 let, čeprav načeloma zgornje meje ne omejujejo tako strogo.
Glede na to, da so takšni programi, sploh drugod po svetu, zelo dragi, so avtorji projekta veseli, da je njihov akademski partner Univerza Alma Mater Europaea program akreditiral z 12 kreditnimi točkami kot študij v tujini, mogoče pa je tudi zaprositi za štipendijo pri javnem skladu za štipendije.
"V Sloveniji je položaj težak, tudi finančno, zato želimo to finančno breme kar se da olajšati in tako čim več študentom omogočiti udeležbo," je še dejal David.