termometer

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.
termometer
Kot ugotavlja TV Slovenija, bi vladi morda uspelo le pri zakonu o arhivih, oba reformna in protikrizna zakona pa bi "gladko padla". Število nasprotnikov pokojninske reforme se je sicer nekoliko zmanjšalo, a še vedno je več kot tretjina tistih, ki bi glasovali proti. Število podpornikov se je povišalo za šest odstotnih točk. Za reformo se najbolj ogrevajo starejši od 60 let, volivci SD in Zares. Najbolj proti so volivci NSi, SDS in DeSUS.
Najbolj je razmerje med zagovorniki in nasprotniki izenačeno pri referendumu o zakonu o arhivih, a je tu tudi največ neodločenih. Med podporniki zaprtja arhivov je sicer več moških. Za zakon bi glasovalo 34,2 odstotka vprašanih, proti bi bilo 36,4 odstotka vprašanih, neodločena pa je slaba tretjina oziroma 29,4 odstotka vprašanih.
Na TV Slovenija še ugotavljajo, da bi na volišča prišlo najmanj 40 odstotkov volilnih upravičencev, morda pa celo vsak drugi volilni upravičenec.
Izven parlamenta bi ostala koalicijska Zares (3,2 odstotka) ter zunajparlamentarna NSi (2,3 odstotka). Skoraj osem odstotkov anketirancev bi volilo koga drugega. Neodločenih o tem, za koga bi glasovali, je še 13,3 odstotka vprašanih, 12,5 odstotka vprašanih na volitve ne bi šlo.
Inštitut za raziskovanje trga in medijev Mediana je anketo za RTV Slovenija izvedel med 9. in 12. majem na vzorcu 700 polnoletnih državljanov.
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.
Ali želite prijaviti neprimeren komentar moderatorju?
Uspešno ste prijavili komentar.
Komentar je že prijavljen.