Sobota, 22. 6. 2013, 11.05
8 let, 7 mesecev
Na MOL-u za daljše obratovanje gostincev med pomembnimi prireditvami
Gostinski vrtovi in terase gostinskih obratov ter samostojni gostinski vrtovi v ožjem središču Ljubljane bodo v času pomembnih prireditev lahko obratovali dlje, če bodo ljubljanski mestni svetniki potrdili spremembe odloka, ki določa obratovalni čas. Na ljubljanski občini predlagajo, da bi bili vrtovi in terase lahko odprti do 5. ure zjutraj.
V veljavnem odloku je določeno, da lahko gostinski vrtovi in terase gostinskih obratov v ožjem mestnem središču Mestne občine Ljubljana (MOL) obratujejo od 6. ure do polnoči, samostojni gostinski vrtovi pa od 6. ure do 1. ure naslednjega dne, piše v gradivu za julijsko sejo mestnega sveta MOL.
Župan Zoran Janković je podaljšanje obratovalnega časa vrtov in teras napovedal na novinarski konferenci na začetku meseca, ko je dejal, da so spremembo pred bližajočim evropskim prvenstvom v košarki, ki bo tudi v Ljubljani, predlagali gostinci. V gradivu za sejo pa piše, da je takšno podaljšanje zaradi popestritve ponudbe v interesu MOL.
Na MOL zdaj predlagajo, da se v času prireditev, pomembnih za MOL, gostincem v ožjem mestnem središču omogoči daljše obratovanje na gostinskih vrtovih in terasah gostinskih obratov ter na samostojnih gostinskih vrtovih, in sicer od 6. ure do 5. ure naslednjega dne. Glede na sedanjo ureditev to pomeni podaljšanje obratovanja gostinskih vrtov in teras gostinskih obratov za pet ur, za samostojne gostinske vrtove pa to pomeni podaljšanje obratovanja za štiri ure.
MOL poleg tega v spremembah odloka predlaga tudi, da se izven ožjega mestnega središča na posebnih območjih dopusti obratovanje gostinskih obratov neprekinjeno 24 ur. Trenutno velja, da lahko neprekinjeno 24 ur obratujejo gostinci izven ožjega mestnega središča Ljubljane na območjih proizvodnih dejavnosti in prometnih površin, gostinski vrtovi pa od 6. ure do polnoči. "Na posebnih območjih, kamor spadajo površine za turizem, površine drugih območij in športni centri to ni bilo možno, zato je smotrno uveljaviti isto rešitev kot za območja proizvodnih dejavnosti in prometnih površin, saj na teh območjih ni stanovanj," menijo na ljubljanski občini.