Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Nedelja,
2. 6. 2013,
20.45

Osveženo pred

8 let

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 1

Natisni članek

Mihael Karner

Nedelja, 2. 6. 2013, 20.45

8 let

Karner: Gre za ameriški pritisk na evropsko sodišče

Termometer prikazuje, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Termometer prikaže, kako vroč je članek. Skupni seštevek je kombinacija števila klikov in komentarjev.

Thermometer Blue 1
Mihael Karner, ki so ga ZDA zaradi preprodaje steroidov uvrstile na seznam najnevarnejših preprodajalcev drog, je zapisal, da gre za ameriški pritisk na Evropsko sodišče za človekove pravice.

Karner se je pritožil na evropsko sodišče, da bi se izognil izročitvi ZDA, kjer mu grozi do 40 let zapora. "Uvrstitev podjetnika, ki se ukvarja z zdravili, med morilske narkokartele se mi zdi absurdna," je v pisnem sporočilu TV Slovenija zapisal Karner.

Substance, ki jih je prodajal, po njegovih besedah niso sporne Substance, ki jih je prodajal, po njegovih besedah niso sporne, saj so na voljo brez recepta v večini držav. V Sloveniji so sicer anabolične steroide, ki jih je Karner prodajal, prepovedali leta 2008 in jih uvrstili med narkotike, je poročala nacionalna televizija. Karner je poleg tega še zanikal informacije, da je v zadnjih osmih letih s prodajo steroidov zaslužil več kot 40 milijonov evrov. Kot pravi, gre za ameriško laž, s katero želijo omejiti njegovo poslovanje, saj da so njegovi generiki vsaj za polovico cenejši kot v ZDA.

Kerner se po poročanju nacionalne televizije trenutno nahaja v Sloveniji, saj bi ga lahko zaradi ameriške tiralice drugod ponovno aretirali. Podjetnik je sicer v Avstriji trikrat doživel poraz na sodiščih, ki so na vseh stopnjah razsodila, da ga je treba predati ZDA in se je lani zato pritožil na evropsko sodišče. Ker se razsodba bliža, Karner ocenjuje, da ZDA izvajajo pritisk na evropsko sodišče, ki bi lahko razsodilo, da ni zadržkov za njegovo izročitev ZDA.

Prepričan, da ga evropsko sodišče ne bo izročilo ZDA Prepričan pa je, da ga evropsko sodišče ne bo izročilo ZDA, saj je tam kazen za prodajo prepovedanih substanc bistveno višja, kar 40 let zapora v primerjavi z Evropo, kjer bi ga lahko doletela triletna zaporna kazen. A četudi sodišče presodi, da bi Karnerja morali izročiti ZDA, bo ta po poročanju televizije ostal varen, dokler ostane v Sloveniji. Slovenija - tako kot druge države EU - svojih državljanov ne izroča tretjim državam.

ZDA so nedavno uvedle sankcije proti šestim osebam in skupinam zaradi preprodaje drog. Osebam in organizacijam s seznama so zamrznili premoženje v ZDA, ameriškim posameznikom in podjetjem pa je z njimi prepovedano opravljati posle.

Ne spreglejte