Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Sreda,
3. 5. 2017,
15.33

Osveženo pred

7 let, 7 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,83

1

Natisni članek

Natisni članek

ZSSS sindikat Dušan Semolič

Sreda, 3. 5. 2017, 15.33

7 let, 7 mesecev

Dopolnitev informacije: Prvomajski labodji spev vladarja sindikatov

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue 0,83

1

Dušan Semolič | Foto Bor Slana

Foto: Bor Slana

V zvezi s člankom "Prvomajski labodji spev vladarja sindikatov", ki je bil 29. aprila 2017 objavljen na spletnem mediju Siol.net, smo od Vere Kramberger, nekdanje zaposlene in sindikalne predstavnice v družbi Kompas MTS, in Blaža Babiča, nekdanjega glavnega tajnika Nove stranke, prejeli zahtevo za objavo popravka oziroma dopolnitev informacije. Besedilo objavljamo v nadaljevanju.

"Dušana Semoliča ni mogoče ocenjevati kot tistega, ki bi leta 2001 "grozil z referendumom o zaprtju brezcarinskih trgovin na mejah" in s tem "za hip celo ogrozil vstop Slovenije v EU".

Bil je na čelu najmočnejšega sindikata, ki je - za razliko od drugih sindikatov - takrat sklenil nekakšen "sporazum o prestrukturiranju PCP-jev" z Vlado RS, točneje z Igorjem Bavčarjem(sic!). Po tem manevru sta Dušan Semolič in Karmen Leban (predsednica sindikata delavcev v gostinstvu in turizmu) umaknila ključno podporo ZSSS Novi stranki, ki je nato sama zbirala podpise na Upravnih enotah. 

Zbiranje podpisov je oteževalo MNZ, še vedno razpolagamo z dokazi in pričami za to. Če bi zbiranje takrat uspelo, bi lahko imeli že leta 2001 odkrit, javni referendumski pogovor o smiselnosti vključevanja Republike Slovenije v EU. Verjetno bi nam to prej koristilo, kot škodilo.

Delavci PCP-jev so bili nato izdani, programa prestrukturiranja ni bilo, povečalo se je le število nezaposlenih na Zavodu. Dušan Semolič je ljudstvu referendumsko razpravo onemogočil, delavce pa s svojim ravnanjem pomagal pognati na cesto."

Ne spreglejte