Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Nedelja,
3. 2. 2013,
15.17

Osveženo pred

5 let, 5 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3

Natisni članek

Natisni članek

Betnava T-2

Nedelja, 3. 2. 2013, 15.17

5 let, 5 mesecev

T-2 dokončno zapustil Betnavo in mariborsko nadškofijo

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 3
Slovenski telekomunikacijski ponudnik T-2 je nedavno v središču Maribora odprl nove poslovne prostore in tako z odhodom iz Betnave dokončno pretrgal korenine z nekdanjimi cerkvenimi lastniki.

Kot je povedal predsednik uprave Sašo Todorović, se je to sicer zgodilo že z njihovo lansko razlastitvijo in izglasovanjem prisilne poravnave. Prvi mož družbe, ki je lani prešla iz rok cerkvenega holdinga Zvon ena v roke Gratelu in Lokainvestu ter se tako izognila morebitnemu stečaju, je dejal, da so bili cilji nove uprave ob prihodu aprila lani relativno dobro uresničeni, kar kažejo tudi doseženi rezultati. Te bodo sicer objavili 15. februarja, je pa povedal, da so prihodki zrasli za okoli enajst odstotkov, v svoje omrežje pa so priključili 150.000. uporabnika. "Ocenjujem, da so rezultati zelo uspešni" "Ocenjujem, da so rezultati zelo uspešni. Ob tem pa bi še posebej poudaril, da smo ob koncu leta imeli zaposlenih 270 ljudi, kar je za okoli 30 odstotkov več kot ob začetku lanskega leta," je dejal Todorović in dodal, da bo končni izkupiček za preteklo leto verjetno še nekoliko negativen, vendar povsem v skladu s poslovnim načrtom. Prisilna poravnava, do katere so prišli po številnih pravnih zapletih zaradi zahteve za stečaj s strani največjega konkurenta Telekoma Slovenije, po njegovih besedah poteka bolj ali manj v skladu z načrtom finančnega prestrukturiranja. Sicer pa se z lastništvom T-2 znova zapleta, potem ko je lastnik Gratela Jurij Krč skoraj celoten delež družbe prenesel na podjetje Garnol, Gratel pa je skupaj z Lokainvestom pristal v prisilni poravnavi. Ob tem je kranjsko sodišče na predlog NLB na Garnolov lastniški delež že vpisalo plombo in mu prepovedalo njegovo prodajo.

Todorović je zagotovil, da to na poslovanje podjetja ne vpliva, prav tako ne na njihove investicijske načrte. O tem, ali lahko svoje načrte izpeljejo brez morebitnega strateškega partnerja, o katerih se je v preteklosti veliko govorilo, ni želel govoriti, saj da je to stvar lastnikov. Uprava mora po njegovem zagotoviti najboljše poslovanje v okviru danih razmer.

V letu 2013 v T-2 na področju naročnikov pričakujejo podobno rast, kot so jo dosegli v lanskem letu, to pa je okoli 15.000 novih naročnikov. Ker pa so gospodarske razmere v Sloveniji še naprej težke, so pri napovedih bolj pazljivi, zato bi se zadovoljili tudi z rahlo nižjo rastjo prihodkov, kot je bila lanska.

Todorović: Pri pridobivanju naročnikov je mogoče računati le še na prehode med operaterji Po besedah Todorovića je v Sloveniji mogoče pri pridobivanju novih naročnikov v glavnem računati le še na prehode med operaterji, kar pomeni nujnost ponujanja boljših in bolj ugodnih storitev. Za dokončno razvit in konkurenčen trg pa bo po njegovem potrebno v Sloveniji doseči vsaj delitev telekomunikacijske pogače na tri večje ponudnike.

Nedavno je družbo presenetila odločitev ljubljanskega sodišča, ki je ugotovilo, da T-2 v 130 milijonov evrov visoki odškodninski tožbi proti Telekomu Slovenije ni predložil dokazov glede višine tožbenega zahtevka in je zato zaključilo obravnavo.

"Sodbo še čakamo, a kot je nakazalo sodišče, bo ta zapleten primer in eden največjih, kar se tiče zlorabe slovenske konkurenčne zakonodaje, odstopilo v odločanje višjemu sodišču. Mi bomo branili svoja stališča, saj menimo, da smo dostavili dovolj dokazov, zato ne dvomimo v naš končni uspeh," je še dejal Todorović.

Ne spreglejte