Nedelja, 3. 2. 2013, 15.17
5 let, 4 mesece
T-2 dokončno zapustil Betnavo in mariborsko nadškofijo
Kot je povedal predsednik uprave Sašo Todorović, se je to sicer zgodilo že z njihovo lansko razlastitvijo in izglasovanjem prisilne poravnave.
Prvi mož družbe, ki je lani prešla iz rok cerkvenega holdinga Zvon ena v roke Gratelu in Lokainvestu ter se tako izognila morebitnemu stečaju, je dejal, da so bili cilji nove uprave ob prihodu aprila lani relativno dobro uresničeni, kar kažejo tudi doseženi rezultati. Te bodo sicer objavili 15. februarja, je pa povedal, da so prihodki zrasli za okoli enajst odstotkov, v svoje omrežje pa so priključili 150.000. uporabnika.
Todorović je zagotovil, da to na poslovanje podjetja ne vpliva, prav tako ne na njihove investicijske načrte. O tem, ali lahko svoje načrte izpeljejo brez morebitnega strateškega partnerja, o katerih se je v preteklosti veliko govorilo, ni želel govoriti, saj da je to stvar lastnikov. Uprava mora po njegovem zagotoviti najboljše poslovanje v okviru danih razmer.
V letu 2013 v T-2 na področju naročnikov pričakujejo podobno rast, kot so jo dosegli v lanskem letu, to pa je okoli 15.000 novih naročnikov. Ker pa so gospodarske razmere v Sloveniji še naprej težke, so pri napovedih bolj pazljivi, zato bi se zadovoljili tudi z rahlo nižjo rastjo prihodkov, kot je bila lanska.
Nedavno je družbo presenetila odločitev ljubljanskega sodišča, ki je ugotovilo, da T-2 v 130 milijonov evrov visoki odškodninski tožbi proti Telekomu Slovenije ni predložil dokazov glede višine tožbenega zahtevka in je zato zaključilo obravnavo.
"Sodbo še čakamo, a kot je nakazalo sodišče, bo ta zapleten primer in eden največjih, kar se tiče zlorabe slovenske konkurenčne zakonodaje, odstopilo v odločanje višjemu sodišču. Mi bomo branili svoja stališča, saj menimo, da smo dostavili dovolj dokazov, zato ne dvomimo v naš končni uspeh," je še dejal Todorović.