Torek, 16. 9. 2014, 15.15
7 let, 9 mesecev
Sodišče uvedlo stečaj nad T-2
Za upravitelja je imenovalo Danico Čuk, upniki pa lahko prijavijo svoje terjatve ter ločitvene in izločitvene pravice do 16. decembra. Okrožno sodišče v Ljubljani je narok za začetek stečajnega postopka T-2, ki so ga predlagale Družba za upravljanje terjatev bank (DUTB), Hypo Alpe Adria Bank in Banka Celje, opravilo 10. septembra, takrat pa še ni sprejelo odločitve.
"T-2 bo kot telekomunikacijski operater še naprej nemoteno zagotavljal storitve svojim naročnikom. Sklep o stečaju družbe, ki ga je danes sprejelo Okrožno sodišče v Ljubljani, uporabnikom T-2 storitev ne bo prinesel nikakršnih sprememb in na nadaljnje zagotavljanje storitev nima vpliva," so zapisali v ločenem sporočilu.
Prisilna poravnava T-2 je stekla januarja 2011, pravnomočna pa je postala februarja 2012, ko je višje sodišče zavrnilo pritožbo Telekoma Slovenije, ki je zahteval stečaj te konkurenčne mariborske družbe. Postopek prisilne poravnave je bil pravnomočno končan junija letos.
Število naročnikov se je na četrtletni ravni povečalo za slabih 4000 oziroma za 2,4 odstotka. Konec junija je imel T-2 tako več kot 172.000 naročnikov.
T-2 je po podatkih agencije za komunikacijska omrežja in storitve konec prvega četrtletja letos zasedal 18-odstoten delež na trgu širokopasovnega dostopa do interneta, pred njim je bil le Telekom Slovenije.
Pač pa je bil znotraj tega T-2 z 49,3-odstotnim deležem vodilni ponudnik optičnih priključkov oziroma optike do doma (FTTH) v Sloveniji, postopno vse bolj razširjene tehnologije za širokopasovni dostop do interneta.
V polletju je družba za investicije namenila 5,4 milijona evrov, od tega največ oz. 3,8 milijona evrov za izgradnjo omrežja.
T-2 se je sicer v preteklosti omenjal kot možna tarča za prevzem s strani drugega največjega slovenskega mobilnega operaterja Simobil, ki sodi pod okrilje avstrijske skupine Telekom Austria in bi s takšnim prevzemom pridobil obsežno fiksno infrastrukturo.
Če bi prišlo do uresničitve tega scenarija, bi to dodatno prispevalo k tektonskim premikom na slovenskem telekomunikacijskem trgu. V teku je namreč tudi postopek privatizacije največjega slovenskega telekomunikacijskega operaterja Telekom Slovenije, pri katerem se za najverjetnejšega kupca omenja nemški telekom.