Nazaj na Siol.net

TELEKOM SLOVENIJE

Tina Vovk

Petek,
19. 9. 2014,
10.26

Osveženo pred

7 let, 9 mesecev

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4

Natisni članek

Natisni članek

Pokljuka kazen Smučarska zveza Slovenije

Petek, 19. 9. 2014, 10.26

7 let, 9 mesecev

Pokljuki grozi kazen 30 tisoč evrov na dan

Tina Vovk

Termometer prikazuje, kako vroč je članek.

Termometer prikaže, kako vroč je članek.

Thermometer Blue Green 4
Za Evropsko komisijo je sporno, da je pri postopku umeščanja v prostor in izvedbi biatlonskega centra občina Bohinj prekršila direktivo o presoji vplivov na okolje. Sledila bi lahko visoka kazen.

Občina namreč ni pridobila odločbe pristojnega ministrstva, ali je treba celovito presojo izvesti ali ne, zato bi se lahko zgodilo, da bi moral biatlonski center vrniti 6,5 milijona evrov, kolikor jih je za deset milijonov evrov vreden projekt prejel iz evropskih virov, za Delo piše Blaž Račič.

Smučarska zveza Slovenije (SZS) kot investitor ni izdelala niti presoje vplivov na okolje, s čimer je kršila habitatno direktivo, saj gre za poseg na območju Nature 2000, pravijo na ministrstvu za kmetijstvo in okolje (MKO), kjer pripravljajo celovite omejitvene ukrepe za širše območje Rudnega polja na Pokljuki.

Iščejo rešitve Ministrstvo SZS očita, da projekta ni vodila v skladu z evropskimi priporočili. SZS odgovarja, da je izvajala postopke v skladu z dovoljenji in da so za to, če je slovenska zakonodaja v neskladju z evropskim pravnim redom, odgovorne osebe v državni upravi.

Župan Bohinja Franc Kramar pravi, da med pripravo prostorskih aktov in umeščanjem biatlonskega centra v prostor ni bil župan, da pa iščejo rešitev za uskladitev posega na Pokljuki v prostorskih aktih in izpolnitev evropske zahteve.

Izdelava mnenja bi stala 11 tisočakov Država mora zaradi uradnega opomina iz Bruslja izvesti sanacijske ukrepe. Izdelava presoje vplivov na okolje bo državo stala 11 tisoč evrov, kar je po besedah ministrstva tretjina dnevne kazni, ki bi jo lahko izreklo evropsko sodišče v primeru nadaljevanja kršitve in neukrepanja Slovenije.

Še ena grožnja s kaznijo Na SZS pa še vedno iščejo rešitev za akumulacijski bazen na Rudnem polju, ki bi ga kot črno gradnjo morali odstraniti do konca meseca, sicer jim grozi 40 tisoč evrov kazni, še poroča Delo.

Ne spreglejte