rokomet Pokal EHF Koper 2013 Veselin Vujović

6 let

Pokal EHF

Koprski rokometaši končali nastope na mednarodni sceni

Grega Krečič Koper 2013 | Foto Vid Ponikvar

Rokometaši Kopra 2013 so v zadnjem krogu skupinskega dela evropskega pokala EHF v gosteh izgubili proti nemškemu Göppingenu s 26:31 (11:17) in končali nastope v tem tekmovanju.

Koprska zasedba se je poslovila od skupinskega dela drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja na stari celini. Na šestih odigranih tekmah v skupini C je dosegla eno zmago in doživela pet porazov. Edino zmago je dosegla na uvodni tekmi na Finskem, ko je premagala Cocks, nato pa nanizala pet porazov v nizu proti Göppingenu, hrvaškemu Nexeju in Cocksu.

Koprčani niso bili kos dvakratnim zmagovalcem pokala EHF v minulih dveh sezonah 2015/16 in 2016/17 in so si že po petnajstih minutah igre pridelali zaostanek sedmih golov (4:11). V nadaljevanju so zaigrali veliko bolje, v 27. minuti so se približali na vsega tri gole (10:13), a nato porazno odigrali končnico prvega polčasa in se na veliki odmor podali s primanjkljajem šestih zadetkov (11:17).

Zasedba iz Göppingena, kjer že vrsto let igra slovenski vratar Primož Prošt, je v drugem polčasu imela vse niti igre v svojih rokah in koprski ni ponudila niti najmanjše možnosti za preobrat. V koprski ekipi so Nino Grzentič, Tilen Sokolič in Adam Bratkovič dosegli po pet golov.

Göppingen : Koper 2013 31:26 (17:11)

EWS Arena, sodnika: Olesen in Pedersen (oba Danska).

Göppingen: Rebmann 1, Prošt, Kneule 4, Ritterbach 4, Damgaard 1, Bagersted 4, Šešum 7, Schiller 3, Pfahl 2, Rentschler 1, Halen 2, Nägele, Kozina 2.

Koper 2013: Kocjančič, Postogna, Dolenc, Grzentič 5, Vlah 2, Krečič 2, Matijaševič 4, Poklar, Moljk 1, Smolnik, Sokolič 5, Marič 1, Sever, Planinc, Stopar 1, Bratkovič 5.

Sedemmetrovke: Göppingen 2 (2), Koper 2013 4 (3).

Izključitve: Göppingen 6, Koper 2013 2 minuti.