Veselin Vujović

Sobota, 24. 3. 2018, 17.30

Koprčani brez Vujovića izgubili proti Fincem

Veselin Vujović | Foto Mario Horvat/Sportida

Rokometaši Kopra 2013 so v 5. krogu skupinskega dela evropskega pokala EHF na domačem igrišču izgubili proti finskemu Cocksu s 23:25 (10:13).

Koprska zasedba je doživela četrti poraz v nizu. Po uvodni zmagi na Finskem je dvakrat klonila proti hrvaškemu Nexeju in enkrat proti nemškemu Göppingenu, na današnji zadnji domači tekmi v skupinskem delu pokala EHF pa je morala priznati premoč finskemu Cocksu. Zadnjo tekmo bo igrala v soboto, 31. marca, ko se bo v gosteh pomerila z vodilnim Göppingenom.

Koprčani - namesto kaznovanega trenerja Veselina Vujovića jih je vodil Vanja Kralj - so bili v prvem polčasu v podrejenem položaju. Po seriji napak so v 17. minuti zaostali za tri gole (4:7), navkljub minuti odmora pa je štiri minute kasneje primanjkljaj že znašal štiri zadetke (5:9).

Gostitelji so se med 21. in 25. minuto vendarle prebudili in se po delnem izidu 3:0 približali vsega na gol (9:10), v izdihljajih prvega polčasa pa so znova naredili nekaj nepotrebnih napak in ga končali s tremi goli zaostanka (10:13).

Primorci v drugi polovici tekme nikakor niso mogli razviti svoje igre. V 49. minuti so tekmo resda postavili v začetno izhodišče (19:19), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili premalo konkretni v napadu. Vse to je mednarodna finska zasedba znala izkoristiti sebi v prid, po golu Nica Rönnberga dobro minuto pred koncem tekme za njeno vodstvo s 25:23 pa je bilo jasno, da bosta točki romali v Severno Evropo.

V koprski ekipi je bil najbolj učinkovit Adam Bratkovič z osmimi goli, Greega Krečič je prispeval pet zadetkov.

Koper : Cocks 23:25 (10:13)

Dvorana Bonifika, gledalcev 1500, sodnika: Ben-Dan in Faran (oba Izrael).

Koper 2013: Kocjančič 1, Postogna, Dolenc, Grzentič, Breznikar, Vlah, Krečič 5, Matijaševič 3, Poklar, Rapotec, Sokolič 4, Guček, Marič 2, Sever, Planinc, Bratkovič 8.
Cocks: Zajcev, Bačko 1, Udd, Pacikalik 3, Tamminen 6, Lukjančuk, Županjac 4, Syrjälä, Rönnberg 9, Nenita 1, Morkunas, Basarić 1, Citov, Šicko.

Sedemmetrovke: Koper 2013 7 (5), Cocks 6 (4).
Izključitve: Koper 2013 8, Cocks 14 minut.
Rdeča kartona: Lukjančuk (43.), Tamminen (49.).