Režiserka Julie Ducournau v svojem krvavem celovečernem prvencu predstavi zgodbo o odraščanju, iniciacijskih obredih prehoda, pritiskih družbe, tabujih človeštva in iskanju prave identitete. Opozorilo: film vsebuje nazorne prizore kanibalizma, ob katerih so obiskovalci različnih festivalov bruhali in omedlevali!
Francija, Belgija, Italija│ 2016 │ 94 min. │ Grozljivka
R: Julia Ducournau│ I: Garance Marillier, Ella Rumpf, Rabah Nait Oufella
Film je mešanica komedije o odraščanju in grozljivke, skozi katero režiserka gledalcu približa lik, ki se na prvi pogled zdi pošasten. Plaha, a nadvse bistra Justine je študentka prvega letnika veterine. Kot vsak bruc mora prestati tradicionalni uvodni ritual.
Toda niz divjih in sadističnih preizkušenj, kot sta umivanje v živalski krvi in zaužitje surovih jeter, sproži v nedolžni vegetarijanki usodno preobrazbo. Justine nenadoma začuti neustavljivo slo po mesu, a ne le živalskem.
1 / 8
2 / 8
3 / 8
4 / 8
5 / 8
6 / 8
7 / 8
8 / 8
"Med pisanjem scenarija sem razmišljala o treh tabujih človeštva: incestu, umoru in kanibalizmu. Zdelo se mi je, da tretji odlično sovpada z duhom mojega raziskovanja telesa, njegove preobrazbe in odpiranja. In tako se je razvilo nekaj tako skrajnega!" Julia Ducournau, režiserka in scenaristka filma
"Pametno spisana, impresivno izdelana in neverjetno krvava zgodba o tem, kako se v neki mladi ženski prebudi želja po mesenih užitkih – v vseh pomenih tega izraza." Jordan Mintzer, Hollywood Reporter
Napovednik filma Surovo:
Zanimivosti:
Celovečerni prvenec francoske režiserke Julia Ducournau so premierno prikazali na 69. mednarodnem filmskem festivalu v Cannesu, avtorica pa je zanj prejela nagrado FIPRESCI.
Film so na Liffu predvajali v sekciji Ekstravagance, režiserka Julia Ducournau pa je bila gostja festivala.
Surov piščanec, s katerim se glavna junakinja v filmu prehranjuje, je bil v resnici izdelan iz sladkorja.
Igralka Garance Marillier je pozneje dejala, da jo snemanje tega prizora ni odvrnilo od perutnine, so se ji pa zaradi njega za vse življenje zagabile slaščice.
Nekateri obiskovalci filmskih festivalov so med projekcijo filma bruhali in omedlevali, številni gledalci pa so pred koncem filma zapustili dvorano.
Uslužbenci neke kinodvorane v Los Angelesu so gledalcem na vhodu delili vrečke za bruhanje.
Komentarji
Pridružite se razpravi!
Za komentar se prijavite tukaj. Strinjam se s pogoji uporabe.