Sobota, 27. 6. 2015, 18.51
8 let, 7 mesecev
Družabne igre za krepitev družinskih vezi in učenje timskega dela
Družabne igre so sestavni del našega življenja. Ob njih se sprostimo in za trenutek pozabimo dogajanje okoli nas. "Poleg sprostitve so družabne igre lahko tudi koristno orodje pri razvoju in učenju otrok ter hkrati pomemben povezovalni element med starši in otroki," razloži Irena Tomažin iz Zavoda Kalejdoskop.
"V današnjem času, ko klasične igre 'tekmujejo' za pozornost otrok z novimi tehnološkimi različicami, si bodo pozornost otroka pridobile le najbolj inovativne. Pri tem pa imamo pomembno vlogo tudi starši, ki z ustreznim pristopom otroka lahko spodbudimo in usmerimo k razvojno višjim in zahtevnejšim ravnem igralne dejavnosti," nadaljuje Irena Tomažin.
V Zavodu Kalejdoskop tako predstavljajo novo različico klasične igre človek ne jezi, ki jo igramo že več stoletij. "Novejša različica te klasične igre, človek ne jezi se evolucija, prinaša posebno novost, to je 12-stranska kocka 'dodekaeder', ki vsebuje dvakrat po šest pik v belih in črnih barvah.
Dodekaeder je boljši približek krogli kot pa navadna igralna kocka in zato se vrti bolje in hitreje ter preprečuje nameščanje pri metu kocke. Spremembo pri novi različici igre je doživela tudi klasična figurica, ki se je razvila v avtomobilček," razloži Tomažinova. Igro človek ne jezi se evolucija so tako prvič predstavili v Mariboru na Festivalu iger.
"Pri metu dveh igralnih kock recimo pike lahko seštevamo ali odštevamo, tudi množimo. Tako imajo že najmlajši otroci priložnost, da postopoma spoznavajo svet števil.
Poleg krepitve samozavesti pa sproščeno vzdušje otroka pogosto privabi k temu, da staršem med igro spontano zaupa tudi svoje izkušnje in razmišljanja o življenju, šoli, o svojih željah in pričakovanjih, ki jih sicer ne bi delil s starši," sklene Irena Tomažin.