nordijska kombinacija Marjan Jelenko

Petek, 26. 1. 2018, 17.27

Zmaga Watabeju, Jelenko najbolje letos

Marjan Jelenko | Foto Vid Ponikvar

Japonec Akito Watabe je zmagovalec tekme za svetovni pokal nordijskih kombinatorcev v Seefeldu. To je njegova 11. zmaga v svetovnem pokalu. Po skoku je bil na drugem mestu, nato pa nadoknadil zaostanek in v neposrednem dvoboju za pol sekunde premagal Norvežana Jarla Magnusa Ribberja, vodilnega po skoku.

Norvežan je z drugim mestom dosegel najboljšo uvrstitev v sezoni, tretji je bil Nemec Fabian Riessle, četrti pa vodilni v svetovnem pokalu Norvežan Jan Schmidt.

Najboljšo slovensko uvrstitev sezone je s 23. mestom (+1:21,8) zabeležil Marjan Jelenko, ki je v Seefeldu edini slovenski predstavnik, ker se Vid Vrhovnik pripravlja na mladinsko svetovno prvenstvo in olimpijske igre.

Po polovici tekme je bil slovenski potnik na olimpijske igre na 20. mestu. Skok mu je lepo uspel, s 102 metri je bil celo peti najdaljši, a je imel odlične vetrovne pogoje.

Za vodilnim Norvežanom Jarlom Magnusom Riiberjem je zaostajal točno sto sekund, za petim mestom le 40 sekund. Riiber je imel 21 sekund naskoka pred Akitom Watabejem in še dodatnih 13 pred najboljšim kombinatorcem sezone, rojakom Janom Schmidom.

"Marjan stopnjuje formo v skokih, kar je zelo dobrodošlo, da vidi, da je na pravi poti"

Jelenko je bil eden od le dveh tekmovalcev, ki je zaradi vetra dobil odbitek točk. Na roko mu je pozneje šlo tudi dejstvo, da je bil tek dolg le pet kilometrov, tako da je izgubil le tri mesta. Na polovici sprinta je bil še vedno na 21. mestu z zaostankom 1:17 za še naprej vodilnim Riiberjem. Akito Watabe je Riiberja ujel 1.500 metrov pred ciljem, Schmid je zaostajal še 13 sekund, zaostanek Jelenka je bil na 21. mestu še naprej nespremenjen, tekel pa je skupaj še s štirimi sotekmovalci. Japonec je v zaključku strl Norvežana in se veselil 11. zmage v svetovnem pokalu.

Jelenko je tretje točke letos in druge zaporedne osvojil s 23. mestom in zaostankom 1:21 minute za zmagovalcem. "Trojček smo začeli s točkami, kar je super. Marjan stopnjuje formo v skokih, kar je zelo dobrodošlo, da vidi, da je na pravi poti. Gremo korak za korakom, vsak konec tedna na skokih pridobi okrog pet mest. Danes je startal že z 20. pozicije, s katere je veliko lažje tekmovati. Danes se je boril okrog tega mesta na celotni progi, na koncu je odločal ciljni sprint. Nič hudega, če je tam izgubil kakšno mesto. Izhodišče za jutri je dobro, 23. mesto in v tekmo bomo šli umirjeno in nato borbeno na tekaški del," je bil z doseženim zadovoljen glavni trener Mitja Oranič.

V soboto bo v Seefeldu na sporedu drugi del kombinatorskega trojčka, klasična preizkušnja na deset km z najboljšo petdeseterico s današnje preizkušnje. V nedeljo pa nato najboljših 30 čaka še tekma z dvema serijama in tekom na 15 km.